Web Generator

ZNANI ABSOLWENCI

W ciągu istnienia IV LO mury szkoły opuściło 110 roczników wspaniałych młodych ludzi, z których wielu wiodło później życie ciekawe i pełne pasji. Wielu zostało wybitnymi osobistościami w świecie nauki, biznesu, kultury, sztuki czy sportu. Na blogu Fundacji przestawiamy ich historie.

ZNASZ ZNANEGO?

ZGŁOŚ SWOJEGO KANDYDATA

Niestety, nie znamy wszystkich historii karier wybitnych Chałubińszczaków, a tworzą one unikatową kronikę naszej szkoły.
Może Ty znasz opowieść o sławnym Chałubińszczaku? Z chęcią ją poznamy i podzielimy się z innymi! Napisz do nas: kontakt@fundacjachalubinszczakow.pl

EDWARD KOSSOY

WAŻNY ABSOLWENT

Jednym z ważniejszych dla Fundacji absolwentów jest ten żydowski i polski prawnik, publicysta, adwokat w sprawach sądowych ofiar narodowego socjalizmu, filantrop, pisarz główny Fundator Fundacji Chałubińszczaków. Maturzysta IV LO z 1930 roku.