100 Lecie Szkoły

Jubileusz 110-lecia istnienia IV Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. dra Tytusa Chałubińskiego w Radomiu stanowił szczególnie dla absolwentów szkoły okazję do sentymentalnej podróży w przeszłość, do czasu nauki, ale i licealnej beztroski. Każdy kąt szkoły znało się wtedy jak własną kieszeń, a w takich warunkach zawsze znalazł się czas na wcielenie w życie niekonwencjonalnych pomysłów. Wszystkie te chwile są mimo upływu lat wciąż żywe w naszej pamięci, a najprzyjemniejsza jest myśl, że każdy z absolwentów miał swoje miejsce we wspólnocie Chałubińszczaków.

Zjazd absolwentów w dużej mierze był możliwy dzięki istnieniu Fundacji Chałubińszczaków, którą tworzą absolwenci IV LO. To ich wysiłkiem możliwe były zjazdy z okazji 90-lecia, 100-lecia oraz 110-lecia istnienia szkoły. Od 20 lat Fundacji wspiera kolejne pokolenia uczniów tej szkoły i dba o kontynuowanie ponadstuletniej tradycji liceum.